
Thuiswerk als troef bij rekrutering
Nieuwe werknemers aantrekken
Het loon en de jobinhoud primeren nog steeds, maar thuiswerk kan een belangrijke factor zijn voor een kandidaat om te kiezen voor een nieuwe werkgever. Uit recent onderzoek van SD Worx blijkt zelfs dat de mogelijkheid om af en toe eens thuis te kunnen werken, voor een derde van alle medewerkers in de top drie van bepalende factoren staat om te kiezen voor een nieuwe werkgever.
Telewerk komt vandaag de dag in elk sollicitatiegesprek aan bod en kan, mits er een duidelijke strategie achter zit, echt een meerwaarde vormen binnen het HR-beleid van een bedrijf. Niet alleen dient uitgewerkt te worden wanneer thuiswerk mogelijk is, maar ook hoe het zit met eventuele compensaties en de combinatie werk-privé.
Engagement bestaande medewerkers
De zoektocht naar mensen is drukkender dan ooit. Maar ook om medewerkers te behouden, blijkt telewerk een troef. Bij Synergie Belgium, moederbedrijf van S&you Belgium werd reeds een thuiswerkbeleid uitgewerkt. “Onze medewerkers van het hoofdkantoor konden al langer één dag per week thuiswerken. Tijdens corona hebben we heel wat voordelen van thuiswerken kunnen vaststellen. Toch blijft een verbinding met het bedrijf en de collega’s ook belangrijk. Voortaan mogen medewerkers van het hoofdkantoor twee dagen per week van thuis uit werken, en de medewerkers in ons commercieel kantorennet mogen een dag thuiswerken. We voorzien hier ook een extra telewerkvergoeding voor.”, aldus Véronique Van de Peer, HR Manager Synergie Belgium.
Conslusie
Wie in de “War For Talent” dus een streepje voor wil hebben bij kandidaten kan zich maar beter focussen op het uitwerken van een constructief thuiswerkbeleid. Dit zal zowel de aantrekkingskracht op nieuwe kandidaten als de tevredenheid van de huidige werknemers ten goede komen.
Meer weten over thuiswerken of welke troeven belangrijk zijn bij de zoektocht naar nieuwe medewerkers?
Contacteer een HR Business Partner van S&you. We helpen u met plezier verder bij uw vragen.